6. ročník Mysliveckého tábora na Pavlátce

Ve dnech 9. – 17. července 2022 se konal další ročník našeho mysliveckého tábora, kterého se letos zúčastnilo 72 dětí. Pro děti byl opět připraven bohatý program se zaměřením na přírodu a myslivost. Děti ve věku od šesti do patnácti let se účastnily různých her a soutěží a nechybělo ani sportovní vyžití. Po celou dobu je provázela celotáborová hra na téma „Toulky s pruhovanými kamarády“, na motivy večerníčků Václava Chaloupka. Tábor navštívila i řada hostů. Přivítali jsme mezi sebou šéfredaktora časopisu Myslivost Ing. Jiřího Kasinu a člena klubu vábičů a sokolníků Václava Svobodu. Program obohatilo i vystoupení policie z ředitelství Hradec Králové, policie z Náchoda, Jaroměře a Nového Města nad Metují. Přijeli mezi nás kynologové z OMS Náchod, sokolník pan Menclík a Jiří Staněk z bažantnice z Dříteče, zástupci LČR a další. Nechyběl ani tajný výlet do okolí a večerní stezka odvahy. Program byl opravdu nabitý od budíčku po večerku. O tom, že se dětem na táboře líbí, svědčí jejich narůstající počet každý rok a to ze všech koutů naší republiky. Děti se v táboře naučí jak se k přírodě chovat a poznávat ji. Kromě mnoha zážitků si děti pak odvezou domů z tábora i řadu nových poznatků. Krásné zázemí Pavlátovy louky toto vše ještě podtrhuje. Závěr tábora pak patřil vyhodnocení celotáborové hry a předání pamětních listů, medailí a odměn všem zúčastněným.

Velké poděkování patří našim sponzorům, vedoucím a všem těm, kteří se na přípravě a průběhu tábora podíleli. Věříme, že se na Pavlátově louce opět potkáme příští rok a budeme mít zase další spokojené a nadšené děti.

Jitka Vaňková Přibylová, předseda KPK OMS Náchod

Náhledy fotografií ze složky Myslivecký tábor 2022